Кілька правил, які не вивчають у школі


   На жаль, існують речі, про які дітям слід було б дізнатись на шкільній лаві, але вони про них не дізнаються. Не кожному таланить мати справу з мудрими вчителями. Існує кілька засадничих правил науки жити, яка, можливо, розділить долю інших добрих починань у покращенні якості навчання й також не потрапить у шкільний курикулум.

 

Правило 1: життя несправедливе - звикни до цього. Середньостатистичний підліток використовує фразу "Це несправедливо» 8,6 разу на день, запозичивши її в батьків - своїх ідеалів. Останнім глибина істини правила № 1 відкривається тільки після того, як дитя починає наслідувати їх у висловлюваннях.


Правило 2: світу наплювати на твої самовідчуття та самоповагу. Перш ніж узяти до уваги твоє почуття власної гідності, світ очікує від тебе реальних успіхів і досягнень. Це відкриття шокує. Зазвичай, коли безпідставно високі самооцінка та самоповага стикаються з жорсткою реальністю, дитина починає жалітися: "Це несправедливо" (дивись правило № 1).


Правило 3: вибач, але малоймовірно, що твій річний заробіток відразу після закінчення школи становитиме $40000. І, можливо, ти ніколи не станеш віце-президентом з особистим лімузином і водієм і навіть будеш змушений носити уніформу без етикетки престижної фірми «Gap».


Правило 4: якщо ти вважаєш, що твій учитель надто суворий і вимогливий, - почекай знайомства зі своїм босом. Він працює не за контрактом, тож схильний до жорсткішої, ніж у вчителя, поведінки. Він не має наміру співпереживати твоєму душевному стану, якщо ти зіпсував справу чи просто перебуваєш у поганому гуморі.


Правило 5: обжарювати бюргери в "Макдоналдсі" - не нижче твоєї гідності, твої прадіди назвали б навіть таку роботу «добрим шансом". Їх також не пригнічувала б мінімальна заробітна плата. Єдине, що б їх знітило, - цілоденні теревені про Курта Кобейна.


Правило 6: не поспішай звинувачувати у своїх невдачах батьків, тільки ти відповідальний за свої невдачі. Це - зворотний бік порожнього красномовства твого покоління на зразок: "Це - моє власне життя" або "Ти - не мій бос". Після досягнення 18-річного віку тебе стосується все, і ти за все відповідаєш. Не скигли про свої невдачі, бо в такому випадку ти маєш вигляд істеричної, зіпсованої дитини.


Правило 7: до твого народження твої батьки не були такими нудними й нецікавими людьми, якими вони здаються зараз. Вони стали такими, заробляючи на твоє безхмарне дитинство, перучи твій одяг і слухаючи твої нескінченні балачки про те, який ти класний. Тому, перш ніж вирушити в експедицію на порятунок лісів Амазонки від знищення їх жадібним поколінням твоїх батьків, спробуй для початку прибрати свою кімнату.


Правило 8: твоя школа скасувала поділ на переможців і лузерів, життя - ні. У деяких школах перестали ставити погані оцінки, дозволили скільки завгодно пробувати здавати тест чи відповідати на запитання... У школі намагання за цінністю прирівнюються до результату. Це не має нічого спільного з тим, що відбувається в реальному житті (дивись правило № 1, правило № 2 та правило № 4).


Правило 9: життя не поділяється на семестри; літніх канікул у ньому немає. Немає навіть пасхальних вихідних. Від тебе щодня очікують високих результатів. І ти не отримуватимеш шансів на нове життя кожні 10 тижнів. Ти житимеш одне-єдине життя, і якщо погано поводитимешся, то тільки надзвичайно обмежена кількість робіт зможе втамувати твою амбітність, непомірну самоцінність і допоможе в пошуках свого "я". Ще менше шляхів вестиме до самореалізації (дивись правила № 1 і № 2).


Правило 10: не плутай реальне життя з тим, що показують по телебаченню. Твоє життя - не комедія нравів. Твої проблеми не вирішуватимуться як у телесеріалі, за 30 хвилин включно з перервами на рекламу. У реальному житті люди змушені залишати кав'ярні для того, щоб ходити на роботу. За нахабністю та гнучкістю поведінки твої друзі не будуть схожими на Дженніфер Аністон.


Правило 11: підтримуй добрі стосунки з очкариками-"ботаніками". Швидше за все, один із них колись стане твоїм начальником.


Правило 12: цигарка не додає твоєму вигляду крутості. Навпаки, з нею ти виглядаєш ідіотом. Аналогічний результат дає «самовираження» через рожеве волосся та неймовірний пірсінг.


Правило 13: ти не безсмертний (дивись правило № 12). Якщо тобі здається, що блискавичне життя, рання смерть і твоє юне тіло у труні - це романтично, ти, очевидно, не бачив, який вигляд має твій одноліток-мрець у морзі.


Правило 14: насолоджуйся життям, поки можеш. Роби це, незважаючи на те, що твої батьки - твоя кара небесна, школа нудна, а життя - депресивне. Одного дня ти зрозумієш, як чудово бути дитиною. Можливо, варто це зрозуміти вже зараз.


 

20 книг,

що змінюють життя


   Одне з наших найпопулярніших опитувань, яке було розміщене на сторінках у Facebook i ВКонтакті, звучало наступним чином: "Які книги надихнули вас на зміни в житті та справили незабутнє враження?”. Тривалий час результати цього голосування були невідомі широкому загалу, і сьогодні настав час дізнатись рейтинг найкращих книг, які порекомендували читачі Inspired.

 

1. Біблія. Серед пам’яток світової культури особливе місце посідає Біблія, одна з найстаріших книг. Вона дає відповіді на питання, які завжди хвилювали людей, допомагає їм розв’язувати складні проблеми. Біблія не виникла відразу. Дослідники нараховують понад сорок творців Біблії, серед них – люди різного соціального становища, і саме створення цих книг відбувалося невипадково.

226 голосів


2. "Маленький принц" Антуана де Сент-Екзюпері. Глибока філософська і разом з тим, виключно легка в читанні, казка-притча розповідає про великі події в житті істоти з іншого виміру – хлопчика на ім’я Маленький Принц. Кожна з цих історій не тільки цікава сама по собі, а й зачіпає цілі пласти людського мислення, людської суті та моралі.
187 голосів


3. "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова. Відомий роман легендарного російського письменника, що поєднує в собі такі жанри, як сатира, фарс, фантастика, містика та мелодрама. В романі чергуються дві сюжетні лінії, що розвиваються паралельно. Дія першої відбувається в Москві тридцятих років XX століття, друга є викладом подій Євангелія, а саме – тих його частин, що стосуються суду над Ісусом Христом і його страти. Крім цього, «московське» оповідання має декілька сюжетних ліній, що химерно переплітаються.
179 голосів


4. "Сто років самотності" Габріеля Гарсія-Маркеса. Ця книга вважається шедевром Ґабріеля Ґарсія Маркеса, метафоричним описом історії Колумбії. Роман написаний в стилі "магічного реалізму”, тобто герої твору спокійно собі можуть говорити з мертвими пращурами, або піднятися одного дня з простирадлами і полетіти назавжди не зрозуміло куди. "Магічний реалізм” проявляється у дивовижному сплетінні побутового і міфологічного, казкового і рутинного, плотського і духовного.
129 голосів


5. "Портрет Доріана Грея" Оскара Уайльда. У романі автор зачіпає важливі проблеми, пов’язані з культурними, соціальними та міжособистісними аспектами людських взаємовідносин. Зокрема, Оскар Уайльд через створені ним художні образи розкриває взаємозв’язок між мистецтвом і внутрішнім світом людини. Письменник намагається створити атмосферу прекрасного, відчуття краси через саму манеру висловлюватися. Він постійно вражає читача, вивертаючи сталі уявлення й поняття.
126 голосів


6. "Над прірвою в житі" Джерома Девіда Селінджера. Повість також відома під назвою «Ловець у житі» після перевидання перекладу в 2010 році. Цей твір, над яким автор, як стверджують критики, працював під час війни, є центральним у прозі Селінджера. У повісті від імені 17-річного підлітка Голдена Колфілда у вельми відвертій формі розповідається про загострене сприйняття американської дійсності й неприйняття загальних і моралі сучасного суспільства.

116 голосів


7. "Старий і море" Ернеста Хемінгуея. В основі повісті розповідь про кубинського рибалку Сантьяго, його боротьбу з гігантською рибиною, що стала найбільшою здобиччю у його житті. У зовні реалістичний сюжет повісті вміщений багатий символічний підтекст, що надає зображуваному смислової двозначності. У підтексті порушуються засадничі філософські питання людського буття, виникають яскраві символи й самобутні асоціації.
106 голосів


8. "Три товариші" Еріха Марії Ремарка. Роман допомагає усвідомити, що в світі є щось важливіше за гроші та кар’єру – дружба, яка може творити чудеса, змінюючи людей. Спогади про війну мучать Роберта Локампа, одного з головних героїв повісті, який втратив свою кохану.Але братерство, що утворилося під час війни, згуртувало трьох товаришів, готових на все заради дружби. Незважаючи на безліч смертей, червоною лінією в книзі проходить тема жаги до життя.

105 голосів


9. "Алхімік" Пауло Коельо. Надзвичайно філософський роман. Це урок надії, співчуття, доброти та пошуку свого призвання. «Алхімік» розповідає про пошуки і зна¬ходження життєвої істини. «Алхімік» – назва символічна. Алхімія, як стверд¬жує письменник у повісті, не обмежується пошуком Філософського Каменя чи створенням Еліксиру Безсмертя.
90 голосів


10. "Тигролови" Івана Багряного. Авантюрно-пригодницький роман, що не втрачає своєї актуальності й сьогодні. Динамічність сюжету, романтичність стилю, символіка, гуманістична ідея перемоги добра над злом – усе це вдало поєднується в романі. Сильний тип української людини — головний герой Івана Багряного.

87 голосів


11. "451 за Фаренгейтом" Рея Бредбері. Це роман про важке прозрівання особи в тоталітарному суспільстві (антиактуальній Америці), де панує майже повний контроль суспільства. Книжка, безперечно, є найпромовистішим символом інакодумства та свободи вислову. Це буквально перепустка в карнавальний світ без правил та приписів, царину пристрастей духу і тіла також.

86 голосів


12. "Собаче серце" Михайла Булгакова. З блискучою майстерністю автор розкриває тему дисгармонії через втручання людини в закони розвитку природи. Ця ідея реалізується письменником в алегоричній формі. Простий та добродушний пес перетворюється в агресивну людиноподібну істоту, яка невдячна своєму творцю.

73 голоси


13. "Солодка Даруся"  Марії Матіос. Саме сімейна сага, чим насправді є «Солодка Даруся», відтворює правдивий дух минулої епохи. Це вражаюча, приголомшлива розповідь про безпощадні жорна історії, невитравлюване людське зло і незнищенне добро водночас, про природну толерантність людей різної крові і націй у часи історичних катаклізмів та про незбагненні пристрасті маленького людського серця.

66 голосів


14. "Гордість та упередження"  Джейн Остін. Книга не є типовим любовним романом. Його відрізняє від багатьох творів подібного жанру відсутність палких обіймів, пристрасних поцілунків і ридань, довгих і нудних діалогів. Також, до переваг можна віднести простоту оповіді, нескладний виклад, тонку іронію та цікаві характери персонажів.
63 голоси


15. "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського. У творі зображене ідеальне кохання, яке, проходячи через життєві випробування, не втрачає своєї сили, не нищиться, не зникає, а навпаки, загартовується, стає міцнішим, щоб поєднатися в смерті, У коханні поєднуються життя і смерть, реальність і міфічний світ.

61 голос


16. "Мартін Іден" Джека Лондона. Провідна тема роману – доля художника з народу в капіталістичному суспільстві. «Мартін Іден», як дзеркало, відобразив складні умови, в яких опинялась талановита людина в США 100 років тому. «Мартін Іден» роман соціальний, в якому уважно аналізується суспільство. В той же час  - це розповідь про любов, про розвиток цього почуття та про любов, як рушійну силу.

58 голосів


17. "Самотність у мережі"  Януша Вишневського. Герої роману спілкуються за допомогою інтернет-чатів, обмінюються еротичними фантазіями, які виявляються реальнішими будь-якої вигадки. Зустрінуться вони в Парижі, пройшовши не через одне випробування, але головним випробуванням для любові виявиться сама зустріч. В книзі окрім основної лінії інтернет стосунків головних героїв, можна прочитати багато дуже захоплюючих і вражаючих історій з їх минулого життя.

58 голосів


 18. "Парфумер: історія одного вбивці" Патріка Зюскінда. Роман демонструє розрив між реальністю та ілюзією, коли людина незаслужено отримує шану і брудно нею користується. Через роман автор показує сенс запаху, його зв’язок із емоційним станом людини. Ода запаху, яким пронизано весь твір, красномовно оповідає про існування іншого світосприйняття, що не піддається звичайному розумінню.

56 голосів


19. "Чума" Альбера Камю. Книга про сенс існування, що знаходиться серед нісенітниці. Це хроніка маленького міста на узбережжі Середземного моря, мешканці якого приречені вимерти від чуми. У цій книзі Камю розвиває існуючі мотиви попередніх творів: теми абсурдності буття, свободи, вибору, бунту.

51 голос


20. "Любов до життя" Джека Лондона. У творі розповідається про людину, котра стояла на краю смерті, але зуміла врятуватися завдяки завзятості, мужності та любові до життя. Герой оповідання має пройти через серйозні муки на шляху до свого спасіння.
50 голосів

Матеріал опубліковано в журналі Inspired Magazine за грудень 2012 року

 

 


 

Цікаві факти про Гоголя

 

Микола Васильович Гоголь — відомий російський письменник. Його твори відомі на весь світ. А ось в даній статті зібрані найцікавіші факти про Гоголя, про які знає не кожен.

 

1.  Н.В. Гоголь походив з роду славних українських козаків. Він народився на Полтавщині в Україні, в сім’ї поміщика полтавської губернії.

2.  Ім’я майбутнього письменника отримав на честь ікони Святого Миколая, яка зберігалася в церкві містечка, де жили його батьки (Великі Сорочинці).

3.  У сім’ї Миколи Васильовича було дванадцять дітей — шість дівчаток і шість хлопчиків.

4.  Крім захоплення письменницькою справою, М.В. Гоголь любив займатися рукоділлям. Він добре готував, в’язав, шив, кроїв.

5. Цікаві факти про Гоголя стосуються його неординарної особистості. Так, він любив ходити по лівій стороні вулиці, тому завжди натикався на перехожих.

6. Незвично те, що Микола Васильович у шкільні роки писав досить посередні твори, а успішним був в російській словесності і малюванні.

7. Для вирішення творчих питань при написанні чергового шедевра, Гоголь займався дуже дивною справою: він скачував з білого хліба кульки і гриз збережені з обіду шматочки цукру.

8. Свою популярність М. В. Гоголю принесла збірка «Вечори на хуторі біля Диканьки».

9. П’єса «Ревізор» була написана на основі реальних подій, свідком яких був сам Пушкін.

10. Другий том великої поеми «Мертві душі» спалив сам письменник в 1852 році.

11. Н.В.Гоголь дуже любив досліджувати історію України. Саме таке захоплення підштовхнуло його до написання «Тараса Бульби».

 

 За матеріалами  http://cikavo.net/ 

 

 


Як хатину Джека Лондона

ділили дві країни

 

У 1897 році студент Каліфорнійського університету Джек Лондон прочитав в одній з газет про «золоту лихоманку» на Алясці.

У той час фінансові справи молодого студента були зовсім неважливими. Його мрією була кар’єра професійного письменника. Але газети та журнали не балували початківця автора, рідко вдавалося йому публікуватися.

Мати і вітчим Джека не могли його утримувати і хлопцеві доводилося братися за будь-яку роботу. І раптом, звістка про те, що на Алясці, в районі Клондайка знайдені незліченні запаси золота! Як тут встояти молодому романтику, до того ж змученого безгрошів’ям.

І Джек вирішив відправитися з теплої Каліфорнії на сувору Аляску з надією вирватися, нарешті, з убогості.

Навесні 1897 Джек відправився з Сан-Франциско на кораблі в порт Скагуей на південному сході Аляски. Сувора земля зустріла його неласкаво. У Лондона і його супутників не було грошей навіть на те, щоб найняти індіанців-носіїв і весь вантаж доводилося нести на собі.

На Алясці Джек Лондон провів сувору зиму 1897/1898 рр. Потрібно сказати, що удача не балувала молодого золотошукача і надії на швидке збагачення не виправдалися. Зате доля в черговий раз перевірила його на міцність: Джек захворів на цингу і йому довелося повернутися назад в Сан-Франциско.

Повернувшись додому без золота, початківець письменник привіз із собою інше багатство: щоденники із записами своїх вражень на Алясці. Саме вони і лягли в основу багатьох творів Лондона, що прославили його на весь світ.

Не стань Лондон великим письменником, ніхто і не звернув би увагу на скромну хатину на березі струмка Гендерсона, де зимував невдачливий золотошукач. В 60-х роках XX століття місцевий листоноша виявив на стіні хатини напис: «Джек Лондон, рудокоп, автор, 27 січня 1898.

Про незвичайний автографі Джека Лондона дізналися в усьому літературному світі і відразу дві країни, США і Канада, заявили про свої права на хатину письменника. Після тривалих суперечок, було вирішено розібрати будова і розділити колоди між двома країнами.

З цих двох половин, з добавкою нових колод, були зібрані дві хатини, одна з яких встановлена на батьківщині письменника в Окленді, а друга — в невеликому канадському містечку Доусон, який прославився знаменитою «золотою лихоманкою» наприкінці XIX століття.

 

За матеріалами http://cikavo.net/yak-xatinu-dzheka-londona-dilili-dvi-kra%D1%97ni/


28 мудрых высказываний Чеширского кота

 

1.
— Серьезное отношение к чему бы то ни было в этом мире является роковой ошибкой.
— А жизнь — это серьезно?
— О да, жизнь — это серьезно! Но не очень...

2.
Я не сумасшедший, просто моя реальность отличается от твоей.

3.
Как бы ты ни смотрела, ты должна смотреть в правильном направлении.

4.
— Но мне совсем не хочется попасть к сумасшедшим.
— Ну тут уж ты ничего не сможешь изменить — мы тут все сумасшедшие: и я, и ты.

5.
Дело в том, что, пока ты маленькая, ты можешь видеть то, что невидимо для тебя большой.

6.
— В нашем мире возможно все.
— Поправочка: в вашем. В моём — всё по моим правилам.

7.
Когда чья-то голова витает в облаках, чье-то сердце промокает.

8.
Обожаю психов: только они понимают окружающий нас мир, только с ними я могу найти общий язык.

9.
Когда дорога представляет собой загадку, попробуй шагать наобум. Несись по ветру.

10.
Дураками называют тех, кто выбирает нелегкий путь.

11.
Уверенность и безрассудство — две стороны одной медали.

12.
Смотри, учись, действуй.

13.
Иногда отражение в зеркале более реально, чем сам объект.

14.
Временами в ее безумии я вижу проблески настоящего таланта.

15.
Неумный не значит несведущий.

16.
Когда чудеса становятся бредом, разум превращается в безумие.

17.
— Как тебя понимать?
— Понимать меня необязательно. Обязательно любить и кормить вовремя.

18.
Неважно, почему значительное стало незначительным. Стало, и все тут.

19.
Отгадай загадку: когда молоток для крокета похож на электрошокер? Ответ очевиден: когда тебе угодно.

20.
— А что это за звуки, вон там? — спросила Алиса.
— А, это чудеса, — равнодушно пояснил Чеширский Кот.
— И что же они там делают? — поинтересовалась девочка.
— Как и положено, — Кот зевнул. — Случаются.

21.
Угрозы, обещания и добрые намерения — ничто из этого не является действием.

22.
У тебя есть два выбора: один приведет тебя к счастью, другой — к безумию. Мой тебе совет — не оступись.

23.
— Скажите, пожалуйста, куда мне отсюда идти?
— А куда ты хочешь попасть? — ответил Кот.
— Мне все равно... — сказала Алиса.
— Тогда все равно, куда и идти, — заметил Кот.
— Только бы попасть куда-нибудь, — пояснила Алиса.
— Куда-нибудь ты обязательно попадешь, — сказал Кот. — Нужно только достаточно долго идти.
Некоторые не видят выход, даже если найдут. Другие же просто не ищут.

24.
Разговоры о кровопролитии за столом портят мне аппетит.

25.
Собирай все, что найдешь полезного. Кроме равнодушия и невежества. И тогда ты, может быть, выживешь.

26.
Кто говорит, что нет ничего лучше для успокоения нервов, чем чашечка чаю, на самом деле не пробовали настоящего чаю. Это как укол адреналина прямо в сердце.

27.
Если Чеширский Кот улыбается, значит, это кому-нибудь нужно.

28.
— А где я могу найти кого-нибудь нормального?
— Нигде, — ответил Кот, — нормальных не бывает. Ведь все такие разные и непохожие. И это, по-моему, нормально.

 

 За матеріалами  http://emosurf.com/post/1109